Мабуть немає сенсу щось писати про матч, який усі бачили та давно обговорили все те, що там відбулося. Так, поєдинок в Ужгороді запам’ятається не голами, чи грою, а тим, що сталося в заключні хвилини матчу. Якщо просто переглянути відео цієї бійки, то, нічого цікавого там немає, ну, побилися, ну, роздав арбітр червоні картки, от і добре, добре, що матч продовжився, добре, що обійшлося без травм. Але спілкуючись з футболістами та “футбольними людьми” про це, усі мене запитують, за що видалили Миколу Коляду??? Насправді, уважно переглянувши відео, на це запитання важко знайти відповіді. Давайте спробуємо разом?

Отже, вмикаємо відео…

Микола Коляда відкидає м’яча, хоча мав би його залишити на лінії ауту, чи передати супернику, за всією суворістю футбольних правил – це максимум жовта картка.

13 номер господарів Стефан Федак відмахується та б’є в обличчя Миколу Коляду, той падає на землю – це також червона картка, якщо підходити до правил з усією суворістю.

Тренер “ОДЕКа” Олег Шандрук апелює до арбітра та штовхає корпусом Федака, який картинно падає. Так, погоджуємось, Олег Шандрук має додивлятися матч з трибун. (не забуваємо дивитися на Миколу Коляду, який ще лежить на полі).

Далі підбігає 2 номер закарпатців Володимир Корнутяк і Б’Є тренера “ОДЕКа” в обличчя! Не штовхає, а саме б’є, при чому продовжує агресивно себе поводити та спровокувати суперників на бійку (хоча куди ще більше). Це однозначна, червона картка з подальшою максимально можливою дискваліфікацією. Власне, забігаючи на перед, скажу, що більше ніхто не бився. Штовхалися, хапали один одного за руки, змагалися в красномовстві, але не більше. Разом з тим, респект охоронцям, які спрацювали дуже швидко, жорстко та професійно. В першу чергу, завдяки їх діям вдалося зупинити цей конфлікт. А що ж Микола Коляда? Він вже встав з газону, ходить, протирає носа, по якому дісталося, але навіть близько не наближається до “розбірок” та навіть когось з футболістів суперника. Ось нагнувся за водичкою, до нього підійшов Стефан Федак, і навіть один одному ляснули по долонях в знак примирення (0:44 на відео). На відео він буквально на 5 секунд випадає з кадру, але сумніваюсь, що він щось там встиг вчинити протиправне. На 1:30 чомусь до поля підійшла якась стороння особа, перекинулись з Колядою кількома словами, але, судячи з того, що цей чоловік навіть не витягнув руки з кишень, то якоїсь агресії, чи провокації з боку Коляди не було. Далі Коляда стоїть на полі в оточенні своїх одноклубників, ні з ким не спілкується із суперників. І на 2:18 по відео арбітр дає пряму червону картку та дає її Корнутяку та Коляді. Якщо з першим все зрозуміло, то за що Миколі Коляді??? Усім кому показував це відео, і хто уважно його дивився так і не знайшли відповіді на це запитання. Може Ви підкажете? Не соромтесь, пишіть в чат, чи в коментарі, нагадуємо, що для цього не потрібно реєструватися на нашому сайті.

Щоб отримати відповідь на це запитання, довелося звернутися до джерел інформації, які не доступні простим уболівальникам. Так от, причину видалення Коляди арбітр матчу написав в протоколі. УВАГА!!! “нецензурна лайка на адресу суперника”. Отака от офіційна причина!!! А тепер на хвилинку закрийте очі та уявіть себе футболістом “ОДЕКа” чи “Миная” в тій ситуації, бійці, штовханині, сутичці, називайте як хочете. Судячи з логіки арбітра, то учасники інциденту спілкувалися виключно такими фразами, як “Перепрошую”, “Вибачте”, “Прошу пана”, “Шановний”, “Дякую”, “Ви не праві”, і один тільки Микола Коляда вигукнув “Сільвупл’є”, а арбітр вирішив, що цим, оржівський футболіст вирішив принизити суперника, вказавши тому на його меншовартісність, що той не знає іноземної мови. Власне, якщо бути послідовним та карати за “нецензурна лайка на адресу суперника”, то червоні картки мали б отримати усі учасники сутички, в тому числі запасні гравці, тренери та адміністрація обох команд. Всі ми прекрасно розуміємо, що в тій ситуації за “словом до кишені” ніхто не ліз. Але, головний арбітр матчу чомусь знехтував усіма законами логіки та проявив неабияку упередженість при винесенні свого рішення. В результаті “ОДЕК” втратив свого лідера команди, і, цілком можливо, що через “пряму” червону картку не на один матч, але питання до львівського арбітра залишається “ЗА ЩО?”. Можливо на це питання дасть відповідь КДК ААФУ, який днями буде розбирати всі вищеописані події. Сподіваємось, на те, що досвідчені члени КДК приймуть правильне рішення та, хоч і пост-фактум, виправлять помилки “молодого та недосвідченого арбітра”.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Мені цікаво , якщо комусь “зламать череп” в такій ситуації , то за це буде відповідальність тількі в межах футбольних законів?(дискваліфікація і т.д.).Бо з такою яростю як біг пес під #2 , могли б буть різні наслідки.
    P.S.Аматорська ліга це даже не ліга чемпіонів, розумію емоції і т.д. , але вже в 2к17 треба трохі тушить звірині інстинкти. Подивився відео і відразу провів паралель між футболом і нашим суспільством,одним словом “PIZDADICH”.

    • Дякуємо за Ваш відгук. Звісно, за подібні дії може бути відповідальність не лише в межах футбольного поля. Є багато історій та прикладів, коли учасники матчу, особливо арбітри, писали заяви до правохоронних органів, і “хуліганами” вже займалися останні. Такі приклади були і в нас в області, просто їх не дуже афішують, і все це залагоджується мирним шляхом, якщо не відразу, то вже постфактум…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар
Введіть своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.