Цьогорічний футбольний сезон для “ОДЕКа” надзвичайно насичений, команда регулярно грає по два офіційні матчі в тиждень. А літня перерва для футболістів тривала не багато, не мало, а рівно тиждень, тож часу на відпочинок проведений з сім’єю у гравців майже не було. Керівництво клубу та самі гравці висловлюють щиру подяку своїм рідним та близьким, своїм другим половинкам за розуміння та терпіння, що через ще одну любов всього життя доводиться жертвувати планами на відпустку.

В ФК “ОДЕК” до таких обставин віднеслися з розумінням, а тому, декого з футболістів відпустили відпочити ще перед заключним матчем першої частини сезону з “Вілією”, а декому, як, наприклад, автору цих рядків дозволили “прибути в розташування команди” трошки пізніше.

Тож в цьому матеріалі ми нагадаємо, або познайомимо Вас з усіма важливими подіями, які відбулися в клубі, починаючи з останнього матчу першого кола Чемпіонату області.

На гру з “Вілією” завдання в команді було зібрати 11 футболістів, щоб відіграти з суперником, про всяк випадок форму прихопив і тренер клубу Володимир Поліщук. На щастя для оржівців, у млинівчан з кадрами було приблизно так само, а тому, “ОДЕК” гідно вийшов з цієї ситуації, здобувши упевнену перемогу 6:1. Вже на шостій хвилині матчу Павло Таргоній відкрив рахунок, а на 12 хвилині “Вілія” залишилась в меншості, пряму червону картку за геть не потрібний грубий фол в центрі поля. Подвоїв рахунок в грі на 29 хвилині ефектним ударом зі штрафного Сергій Чикалюк. Потім відбувся ще один моторошний епізод гри, Вадим Ящук зіткнувся головою з кимось із суперників і від удару втратив свідомість. На щастя, все обійшлося, але, за його словами хвилин 15 після того, він не розумів де знаходиться, і що відбувається.

Андрій Наумець встановив остаточний рахунок першого тайму – 3:0. В дебюті другої половини гості скоротили відставання, але, як виявилось згодом – це був лише гол престижу. Надалі був бенефіс Павла Таргонія, за пів години що залишились, він забив тричі, тим самим оформивши покер в цьому матчі. У підсумку перемога ФК “ОДЕК” 6:1.

Ще один епізод в грі, який геть не прикрашає футбол. На останніх хвилинах матчу, вже при рахунку 6:1, Юрія Капустинського відверто збили у штрафному майданчику гостей, і, з одного боку, сам футболіст нічого не вимагав від рефері, не кричав, не просив пенальті, а просто вставав, і за такого рахунку, напевне, якби свисток арбітра промовчав, то ніхто б про це не згадав. Але, не цього разу. Чомусь суддя матчу свистком зупинив гру та нагородив Юрія Капустинського жовтою карткою за симуляцію! Дуже дивне рішення досвідченого рефері, попередження гравець “ОДЕКа” отримав зовсім ні за що! І цілком можливо, що ця жовта картка ще зіграє свою роль в другому колі, коли Юрію Капустинському доведеться пропускати якийсь важливий матч через дискваліфікацію.

Відеоогляд матчу:

Перше коло Чемпіонату області команда завершила на другому місці турнірної таблиці, відстаючи від лідера, сарненського “Маяка” на п’ять очок.

Таргоній Павло Михайлович 12 7 5 4 0 663 6 0 0 1 0

Надалі у футболістів була коротка тижнева відпустка, за цей час сталися зміни в команді, так “ОДЕК” залишили такі гравці як Роман Воробей, Володимир Киричук, Андрій Омелянюк, а незадовго до гри з “Вілією” команду залишив і Владислав Семенчук. Щодо поповнення, то в “ОДЕК” повернувся захисник Юрій Красномовець та воротар Максим Бицюк. Саме з такими змінами оржівці і почали готуватися до літньо-осінньої частини сезону.

Відразу і “надійшов” календар Чемпіонату України серед аматорських команд сезону 2018-2019. Ну не може ААФУ закінчити розпочату декілька років тому свою реформу, ми зараз не кажемо про обіцяну “Національну футбольну лігу”, але навіть без неї ААФУ цілком до снаги зробити чемпіонат з 16-18 команд в групі, щоб учасники мали повноцінний чемпіонат та повноцінне завантаження іграми, а не розривалися між обласними та всеукраїнськими змаганнями. А так, все по старому, 11 команд в групі – це 10 матчів восени та стільки ж навесні з дуже швидкоплинним плей-оф, звісно, що утримувати команду заради двадцяти ігор в сезоні та не грати “на область” – це трохи марнотратно, тому, все залишається як було.

В “ОДЕКа” десять суперників, серед них такі старожили, як “Рочин”, ФК “Малинськ”, саме між ними скоріш за все і розгорнеться боротьба за вихід до фінальної частини, плюс є знайомі “Покуття” та “Кристал”. Решта суперників оновилися, а більшість з них ще й добряче помолодшали, зокрема, це СК “Хмельницький”, ФК “Тернопіль-ДЮСШ”. Не обійдеться і без дальнього виїзду до ФК “Ужгород”, який замінив тепер вже професійний ФК “Минай”, а зовсім нова команда – це “Карпати” з Галича та “Агрон” з Тернопільщини. Ну і найбільшим сюрпризом стала поява в чемпіонаті команди “Кобра” з Острога, яка поки крім грізної назви та амбіцій нічим здивувати суперників не може не лише в Чемпіонаті України, але й в другій лізі Чемпіонату області. Саме з Рівненського дербі в Острозі, “ОДЕК” і розпочинав новий Чемпіонат України.

Щоправда перед цим команда зіграла товариський матч з Луцьким “ЛСТМ” та упевнено обіграв суперників з рахунком 4:1. (Просимо вибачення у наших читачів, а також у волинських команд за помилку в титрах з назвою команди-суперника).

Відкрив рахунок Микола Коляда, потім він же заробив пенальті, але Іван Мучак не зумів переграти воротаря з одинадцятиметрового. У другому таймі Павло Таргоній подвоїв рахунок, а Микола Коляда оформив дубль. Суперники відіграли один м’яч після помилки оржівців біля власних воріт, а ефектну крапку в грі поставив Олександр Ніколайчук, красиво закинувши м’яча за комірець воротарю.

Відеоогляд гри:

Перший офіційний матч після літньої перерви “ОДЕК” проводив в Острозі проти тамтешньої “Кобри” – це був перший тур Чемпіонату України серед аматорських команд. Напруженого та принципового “дербі”, як це бувало з ФК “Малинськ”, чи “Маяком” цього не разу не вдалося. “ОДЕК” чітко вказав “Кобрі” на її місце, розгромивши суперника за всіма показниками, і з рахунком 4:0. Доля гри вирішилась ще в першому таймі, який завершився перевагою оржівців 3:0. Це крім того, що острожани ще й не зуміли реалізувати доволі сумнівний пенальті у ворота Юрія Кособуцького. Далі команда просто догравала матч, давши можливість дебютувати в змаганнях усім своїм футболістам. Щодо “Кобри”, то поки що, – це дуже приємний і яскравий приклад того, що в футболі не все вирішують гроші та нічим не підкріплені амбіції. Забігаючи наперед, то відзначимо, що на сьогоднішній день “Кобра” відіграла чотири офіційні гри у всеукраїнських та обласних змагання, які благополучно програла з загальним рахунком 0:16. Команда “упевнено” йде на останньому місці, як Чемпіонату України, так і в другій лізі Першості області. В інших матчах першого туру Чемпіонату України конкуренти “ОДЕКа” “Рочин” та ФК “Малинськ” упевнено перемогли суперників, але саме оржівці захопили лідерство в дебюті сезону.

Так як друге коло Чемпіонату області ще не почалося, “ОДЕК” вирішив не втрачати темп, і чергова середа пройшла для команди товариським матчем. Цього разу, також з волинською командою “Вікторія”. Щоправда в цій грі боротьби не вийшло, “ОДЕК” відгрузив суперникам дев’ять голів, не пропустивши жодного. Відеоогляд матчу Вашій увазі:

В другому турі Чемпіонату України серед аматорів до “ОДЕКа” приїхав оновлений СК “Хмельницький”. Вже без Олександра Алієва, і ще з більш омолодженим складом. “ОДЕК” суперникам провів майстер-клас і завершив матч упевненою перемогою 5:0. Голи забили: Мучак (18), Капустинський (30), Чикалюк-Козакевич (54), Кошка (66), Газицький (+63)

Щодо інших суперників, то не відстає від оржівців “Рочин”, який на виїзді переміг ФК “Ужгород” 2:1, а от ФК “Малинськ” не зумів впоратися з “Карпатами” у Галичі – нічия 0:0. Судячи з усього на грі було гаряче, адже, якщо вірити офіційному сайту ААФУ, дискваліфікацію після цього матчу отримав тренер та президент ФК “Малинськ”.

Вже цієї середи мав відбутися центральний матч другого кола Чемпіонату області, а може й всього чемпіонату, але Рівненська обласна федерація футболу порушивши всі можливі норми регламенту змагань, зробила так, що ця гра не відбулася, але це зовсім інша історія про яку ми детально розповімо найближчим часом.