Керівництво Рівненської обласної федерації футболу (РОФФ) в порушення всіх норм, регламентів та просто здорового глузду, обманувши, в тому числі, членів виконкому та, ймовірно, залучивши до своєї афери навіть чиновників з іншої країни, і все заради того, щоб догодити супернику “ОДЕКа” у чотирнадцятому турі Чемпіонату області, головному конкуренту оржівців сарненському “Маяку” та перенести очну зустріч цих команд, яка мала відбутися 15 серпня на пізніший термін.

Ось як розгорталися події в цій заплутаній історії:

Пролог: З огляду на турнірну таблицю, вже в першому турі другого кола, у разі перемоги Маяка в Оржеві, можна було б сміливо вітати сарненчан із чемпіонством, якщо ж три очки здобув би “ОДЕК”, то інтрига закрутилася б не на жарт. “ОДЕК” активно готувався до цього матчу, команда фактично не мала літньої відпустки, а що ж суперники? А суперники, як і на початку чемпіонату, так і зараз, не готові починати турнірний шлях грою з головним конкурентом. У Сарнах ці команди мали зустрітися ще в першому турі чемпіонату, але, і тоді, господарі матчу за активної підтримки РОФФ перенесли ключову гру, і вичекали, коли в “ОДЕКа” стався переломний період, коли в команді змінився тренер, а футболісти вже були виснажені як фізично так і морально напруженим графіком змагань, поєднуючи виступи в Чемпіонаті України, кубку та чемпіонаті області. Завдяки цьому та підтримці суддівської бригади вони тоді зуміли мінімально перемогти 1:0.

“ОДЕК” прагнув реваншу, але… матчу так і не відбулося, і, якщо “Маяк” слідуючи своїм інтересам робив усе можливе, щоб перенести гру, то дії керівництва РОФФ, яка організовує змагання та має слідкувати за чесним його проведенням та дотриманням регламенту, і визначенням переможців на футбольному полі, а не в своїх кабінетах, не інакше, як злочином проти рівненського футболу назвати не можна.

До ФК “ОДЕК” з РОФФ надійшли такі документи:

Такий лист з комітету з проведення змагань про перенос футбольного матчу “ОДЕК” – “Маяк” став справжньою несподіванкою. Адже про засідання комітету не були попереджені та на нього не були запрошені представники оржівського клубу, які згідно п. 5.17 Регламенту з проведення змагань з футболу серед аматорських команд Рівненської області мали дати згоду на перенос матчу.

[п.5.17. Переноси матчів у чемпіонаті, першості або Кубку області можливі лише після попереднього листа клубу (команди) та згоди команди суперника, але не пізніше ніж за 7 календарних днів до дати матчу. Рішення про перенос гри приймає Комітет з проведення змагань РОФФ у випадках, коли це зумовлено участю команди – учасниці обласного чемпіонату або першості в офіційних змаганнях вищи х за рангом ніж обласні, або коли три чи більше гравців команди беруть участь у змаганнях у складі збірних команд Рівненської області, України, або у випадку надзвичайних обставин. Перенесені матчі І кола повинні відбутися до початку матчів ІІ кола.]

Тоді ФК “ОДЕК” в терміновому порядку запросив у РОФФ копію протоколу засідання проведення змагань та лист від ФК “Маяк” з проханням про перенос гри. Тільки 13.08 РОФФ надав ці документи.

Ні для кого не секрет, що область у нас маленька, а футбольна громада ще менше, тому приховати правду про щось у футболі – це нереально. Дуже швидко стало відомо, що ніхто нікуди не збирається їхати, а все це зроблено лише для переносу матчу в Оржеві. Але, не потрібно спиратися на якісь чутки, щоб виявити грубе порушення в рішенні Комітету з проведення змагань. Достатньо звернутися до регламенту змагань. Дотримуючись всіх законних процедур “ОДЕК” виклав свою позицію у протесті в КДК РОФФ, в якому зазначив свою позицію чітко спираючись на пункти регламенту:

В регламенті чітко зазначено, що участь команди, чи футболістів команди в якихось комерційних чи неофіційних турнірах – НЕ Є ПРИЧИНОЮ переносу гри обласних змагань!!! В своєму рішенні комітет з проведення змагань РОФФ грубо порушив цей пункт регламенту. Мабуть ніхто не сумнівався, що КДК РОФФ на своєму засіданні скасує це рішення комітету, і футбол таки відбудеться, але…

Як розповідає начальник ФК “ОДЕК” Ярослав Кулаковський, представник РОФФ, прочитавши протест ФК “ОДЕК” в телефонному режимі передав його голові КДК РОФФ Бикову А.С. за годину після цього представник РОФФ телефоном повідомив начальника ФК “ОДЕК”, щоб той зателефонував голові КДК, бо там відмовляються розглядати протест, зіславшись, що це не в компетенції КДК. Хоч, згідно функціональних обов’язків КДК повинен нести контроль за дотриманням регламенту, адже КДК РОФФ є органом здійснення футбольного правосуддя першої інстанції.

 

Що ж, керівництву “ОДЕКа” нічого не залишалося робити, як писати листа на Голову та головний орган РОФФ – виконком, який, згідно статуту, може вирішувати усі суперечливі питання.

[Є ще один цікавий нюанс, якби КДК РОФФ розглянули протест ФК “ОДЕК”, то на їх рішення можна було б подати апеляцію до Апеляційного комітету, а далі в КДК ААФУ, ФФУ, УЄФА, ФІФА і так далі. Але, якщо немає ніякого рішення КДК РОФФ, значить не можна його оскаржувати в апеляційному комітеті і так далі, тобто ланцюжок обривається, думаємо, що керівники РОФФ це чудово знали, саме тому, всупереч усім законам та регламентам відмовились приймати протест, і відразу відправили “ОДЕК” до Виконкому]

Слабка надія на те, що до Виконкому РОФФ потрапили порядні люди розвіялася дуже швидко. 16 представників комітету одноголосно підтримали порушення регламенту проведення змагань та відхилили протест ФК “ОДЕК”. Список всіх тих, хто це зробив є в протоколі цього засідання, яке проводилось в “телефонному режимі”. Ось рішення Виконкому, яке опубліковане на офіційному сайті РОФФ:

Цей документ пролив світло на деякі нові факти та деталі. Щоб довго не шукати, ми публікуємо витяги з регламенту, на які ссилається Виконком РОФФ в цьому документі:

п 4.2. Безпосередня організація та проведення матчів чемпіонату, першості, Кубку та Суперкубку області з футболу покладаються на Комітет з проведення змагань РОФФ. Усі питання, непередбачені цим Регламентом, регулюються та вирішуються Виконкомом РОФФ.

5.17. Переноси матчів у чемпіонаті, першості або Кубку області можливі лише після попереднього листа клубу (команди) та згоди команди суперника, але не пізніше ніж за 7 календарних днів до дати матчу. Рішення про перенос гри приймає Комітет з проведення змагань РОФФ у випадках, коли це зумовлено участю команди – учасниці обласного чемпіонату або першості в офіційних змаганнях вищи х за рангом ніж обласні, або коли три чи більше гравців команди беруть участь у змаганнях у складі збірних команд Рівненської області, України, або у випадку надзвичайних обставин. Перенесені матчі І кола повинні відбутися до початку матчів ІІ кола.

Зазначимо, що ще до засідання виконкому тільки лінивий не знав про те, що “Маяк” і його футболісти нікуди не поїхали, і не збирався їхати, не знали тільки ті, хто з очевидних причин “НЕ ХОТІВ ЗНАТИ”. До цих членів Виконкому ми ще повернемось пізніше.

З одного боку, можна все звалити на “не хороший” “Маяк”, який всіх обманув, в тому числі добру, чесну та порядну федерацію, і її виконком, але в рішеннні виконкому РОФФ випливла дуже цікава деталь, виявляється на турнір до Білорусі має їхати не Маяк, а Збірна Рівненської області! Тобто, команда, яку формує та відряджає саме РОФФ, а якщо вона і делегувала комусь такі повноваження, то не знати, що збірна кудись їде – то це просто перечить здоровому глузду.

“А был ли мальчик”? 

Може в ФК “ОДЕК” щось собі нафантазували, і насправді “Збірна Рівненської області” з чотирнадцятьма гравцями “Маяка” поїхала до Білорусі? В Оржеві вирішили це перевірити. Насправді сарненчани сильно і не ховалися. У середу, 15 серпня, саме в той час, коли мала бути гра “ОДЕК” – “Маяк” у Оржеві, сарненчани у повному основному складі “відкатали” товарняк у себе на стадіоні “Мрія” з представником другої обласної ліги, костопільським “Свиспан”. Упевнено перемогли суперника з рахунком 7:1. Представники керівництва ФК “ОДЕК” також були на цьому матчі та засвідчили, що ніхто, ні до якої Білорусі не їздив, і не збирався їздити.

А чи є взагалі такий турнір?

ФК ОДЕК надіслав до РОФФ лист з вимогою надати інформацію про участь збірної області в турнірі у Білорусі.

Відповіді на нього ФК “ОДЕК” так і не отримав.

Місто Столін знаходиться зовсім близько від кордону з Україною, і відстань до Рівного складає всього то якихось 175 км, а від Сарн вдвічі менше. Футбольні громади нашої області та цього білоруського містечка товаришують, і дуже часто їздять один до одного на різноманітні турніри, тому не дивно, що дружба між нашим футбольним активом та їхнім спортивним існує. Відзначимо також, що в Століні, згідно даних проживає менше 15 тисяч населення. Чи є можливість провести міжнародний турнір, навіть серед аматорів, щоб ніхто про це в самому містечку не знав??? Це риторичне питання, яке, не потребує відповіді, бо вона очевидна.

Не важко було знайти контакти місцевого “спортивного начальника”, і представники ФК “ОДЕК” 15 серпня зателефонувала Керівнику сектору спорту та туризму Райвиконкому міста Столін, Республіка Білорусь та задала пряме запитання, чи є такий турнір, і чи грає там Збірна Рівненської області? Тамтешній керівник на мить зам’явся, але потім відрапортував, що такий турнір є, має грати сарненська команда, але люди не приїхали. Здавалося, на цьому можна поставити крапку, але, ми шукали інформацію в місцевих ЗМІ про ці змагання, ЗМІ знайшли, а інформацію про турнір – НІ! Навіть на офіційному порталі Столінського районного виконкому про це а ні слова, хоча, на відміну від наших прес-служб, там спорту приділяють увагу, і футбольні анонси, результати та турнірні таблиці публікуються регулярно, ось один з прикладів (до речі, найсвіжіший, і навряд чи тамтешня прес-служба забула в ньому згадати про міжнародний футбольний турнір)

http://stolin.brest-region.gov.by/index.php?option=com_content&view=article&id=49964%3A2018-08-16-05-42-40&catid=219%3Anews&Itemid=99&lang=ru

Хіба це не дивно? Хіба у п’ятнадцятитисячному містечку відбувається стільки подій, в тому числі і спортивних, що журналісти можуть нехтувати висвітленням Міжнародного футбольного турніру? Ми з’язалися з декількома виданнями та попросили допомогти в пошуку інформації щодо цих змагань. Тамтешні спортивні журналісти, навіть не визвонюючи та не перевіряючи інформацію, відразу відписали, такого турніру немає. Після вищезгаданого дзвінка представників ФК “ОДЕК” до начальника тамтешнього відділу спорту, ми знову зв’язалися з тамтешніми журналістами, і попросили перевірити інформацію. Вони це зробили, і відписали, що турніру насправді немає! Хоч в планах він був, запрошення були розіслані, але НІХТО не підтвердив участь, а тому його заздалегідь скасували. Не вдаючись в деталі спілкування, нам повідомили, що в Століні ніякого футбольного турніру не проводиться – це ФАКТ! ФК “ОДЕК”  вдруге спробував зв’язатися із спортивним керівником Столінського виконкому, але усі наступні дзвінки, навіть з різних номерів були безрезультатними… то дзвінок перемикався на факс, то трубку підіймала стороння людина та казала, що начальника немає на місці і так далі…

З такої поведінки білоруського чиновника можна зробити лише один висновок, що до своєї афери керівники РОФФ залучили і його, тим самим вийшовши вже на міжнародний рівень!

А тепер повернемось до тих шістнадцяти членів виконкому РОФФ, які одноголосно підтримали рішення про перенос гри “ОДЕК” – “Маяк”. Якщо більшість з них є вірними посіпаками нашого футбольного керівника, і не почервонівши виконають будь-яку його вказівку, то була надія, що там залишились ще люди, які мають власну гідність.

Ми поспілкувалися з деякими з них. Одна людина сказала, що вперше чує про те, що було таке засідання, і що вона щось там підтримувала. Це вже свідчить щонайменше про фальсифікацію документу. Але більшість, “прикинулися шлангами”. “Нам надали такі офіційні документи”, “в нас не було підстав не голосувати за це” – приблизно такі аргументи вони нам наводили у спілкуванні. Ще цікаво, що вони не вважають, що їх обманули та використали в чиїхось корисливих цілях, і будь що робити, аби відновити справедливість, чи навіть просто з’ясувати ситуацію не збираються!

Цікаво, що ми також поспілкувалися з членом Виконкому РОФФ Олександром Нестеруком, який не значиться в списках присутніх цього ганебного засідання. Він розповів, що йому також телефонували, але він відмовився підтримати це рішення, вважає, що матч має відбутися, саме тому, він і не потрапив до “списку присутніх”.

Епілог!

Керівництво Рівненської обласної федерації футболу, переслідуючи свої корисливі цілі, залучивши до своєї афери членів Виконкому РОФФ та Керівника сектору спорту та туризму Райвиконкому міста Столін, Республіка Білорусь грубо порушили регламент проведення обласних змагань з футболу серед аматорських команд, сфальсифікували документи та ввели в оману футбольну громадськість, зокрема, керівництво та увесь Футбольний клуб “ОДЕК”.

По факту, Збірна Рівненської області не виїжджала за межі України, зокрема до міста Столін, де ніякого турніру за участі цієї команди не відбувається, і який був скасований задовго до рішення Виконкому РОФФ.

Футбольний клуб “ОДЕК” публічно засуджує незаконні та ганебні дії керівництва РОФФ та вважає їх некомпетентними, адже ці люди не можуть забезпечити дотримання регламенту змагань, чесне та неупереджене проведення обласних змагань з футболу!

Разом з тим, ФК “ОДЕК” звертається до футбольної громадськості області, зокрема і до тих, що телефонували та спілкувалися з представниками нашого клубу в приватному порядку та висловлювали свою підтримку нашій позиції в цій справі. Переможці мають визначатися на футбольному полі, а не в кабінетах РОФФ. Саме Ви, своїми внесками утримуєте федерацію і всіх її клерків, не мовчіть, бо наступного разу володаря золотих медалей чемпіонату області буде визначено не за підсумковою турнірною таблицею змагань, а за забаганкою однієї людини та його поплічників!

Футбольний клуб “ОДЕК” залишає за собою юридичне право звернутись до Президента ФФУ А. Павелка з проханням втрутитись в конфлікт, розібратися в ситуації з грубим порушенням регламентних норм керівництвом РОФФ та ФК “Маяк” і вжити заходів до встановлення футбольної справедливості.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар
Введіть своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.