Звіт Комітету арбітрів за друге коло змагань 2018 р.

У другому колі чемпіонату та першості області з футболу в Комітеті арбітрів працювало 18 арбітрів, 30 асистентів та 15 спостерігачів.Професійні змагання обслуговували такі арбітри ,як А. Приймачук,А.Шевчук- асистентами 1ліги, В.Галинець – 2ліги та з літа поповнили ряди професійних арбітрів М. Фірсов та В.Дрикін.Всі вони активно працювали на Всеукраїнських та обласних змаганнях. У КА є 8 молодих перспективних арбітрів, які вправно працювали на Всеукраїнських змаганнях ДЮФЛ України і обслуговували обласні змагання серед юнаків та дорослих.(Це Ю.Возьний,А. Корецький,Т. Кир’янчук, О.Очко,В.Савтира,М.Шибунька,Д. Шекель) Але, на жаль, двоє з них вибули : А.Корецький пішов служити до Збройних сил України, а Д.Веренич- за станом здоров’я.

У нашому Комітеті маємо 4 арбітри-жінки. Це Н.Мамчур,І.Вакулко, які активно працювали на Всеукраїнських та обласних змаганнях, та двоє молодих арбітрів О.Мазурук і Д.Стасюк обслуговували обласні змагання серед юнаків.

В Комітеті продовжує функціонувати «Школа молодого арбітра» В цьому році навчається шість молодих арбітрів.

Перед початком другого кола обласних змагань КА провів семінар по змінам та доповненням до Правил гри, які відбулись в 2017-2018рр для арбітрів та представників команд 1 і 2ліг.

У 2 колі в обслуговуванні обласних змагань брали участь 18 арбітрів та 30 асистентів. На матчі 1 ліги КА залучав більш досвідчених арбітрів, таких як А.Кущевой, А.Шевчук, А.Приймачук, С.Каращук,В.Самков, А.Ганіченко,С.Милян, Н.Мамчур, а також молодих арбітрів В.Дзюра, М.Фірсов,С.Яремчук. Проаналізувавши рапорти спостерігачів матчів чемпіонату області щодо арбітражу, можна зробити висновок, що арбітри в основному справились зі своїми обов’язками, хоча траплялися деякі суттєві помилки. Це ситуації пов’язані із застосуванням дисциплінарних санкцій, використання «принципа переваги», порушення в штрафному майданчику, пасивне та активне положення «поза грою»

Так у матчі «АГАТ»-«Калина» арбітр не призначив 11-й у ворота команди «АГАТ», а у матчі «АГАТ»- «Рафалівка» було відмінено гол у ворота команди «Рафалівка», в складній ситуації асистент арбітра помилився, зафіксувавши положення «поза грою».До даних арбітрів були застосовані дисциплінарні санкції: вони були відсторонені від обслуговування матчів чемпіонату області на 2 тури. Хочу звернути вашу увагу, що усі матчі підвищенної складності , в яких брали участь команди-призери, пройшли на належному рівні («Маяк-Малинськ», «Одек- Маяк»,» Малинськ-Одек»).

Комітет арбітрів брав активну участь в організації та проведенні футбольних змагань серед ВНЗ, а також ішов на зустріч районним федераціям, які просили арбітрів для обслуговування принципових матчів.
За здійсненням контролю та навчання арбітражу відповідають спостерігачі, які також виконують обов’язки делегата. У Комітеті 2 спостерігачі М.Васюта і В.Криницький обслуговували матчі 1 ліги , Я.Дмитрук – матчі аматорської ліги,та 3 спостерігачі- А.Кущевой, В.Гуменний,О.Гудима обслуговували матчі ДЮФЛ України. У другому колі чемпіонату області було задіяно 15 спостерігачів. Проаналізувіавши рапорти спостерігачів можна зробити висновок, що в основному вони зі своїми обов’язками справились , хоча були деякі недоліки у формулюванні записів та виставленні оцінок. На це КА звертає увагу та приймає відповідні рішення.

А зараз КА просить членів виконкому звернути особливу увагу про серйозну проблему , яка склалася навколо команди «Енергія» Володимирець . Протягом року тренер та гравці цієї команди під час матчів вели себе недисципліновано і навіть агресивно. Дисципліна в команді відсутня, неадекватно реагують на кожне порушення ,яке арбітр фіксує проти їхньої команди. Дуже часто арбітри застосовували жовті та червоні картки. Тому сьогодні КА просить вас прийняти вагоме рішння.

Комітет арбітрів повторно звертається (заява була подана в кінці серпня) до Голови та виконкому РОФФ з проханням посприяти у придбанні суддівської форми з нанесенням емблеми РОФФ на футболки.

Голова КА РОФФ М.Васюта

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар
Введіть своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.