“Якщо Рівненська обласна федерація футболу так розвиває футбол та ставить нашу команду у таке становище, то ФК “ОДЕК” не гратиме у Чемпіонаті області 2019 року”. Про це Президент ФК “ОДЕК” Мирон Чернецький офіційно та публічно заявив на традиційних зборах команди з нагоди підбиття підсумків сезону та відзначення різдв’яно-новорічних свят.

Нагадаємо, що на початку грудня минулого року, Виконавчий комітет Рівненської обласної федерації футболу прийняв рішення, що участь команд в офіційних всеукраїнських змаганнях (Чемпіонату та Кубку України серед аматорських команд), не є аргументом для переносу ігор Чемпіонату та Кубку області. Тобто, учасники всеукраїнських змагань зобов’язані будуть грати у вихідні паралельно ігри в обох турнірах.

Президент ФК “ОДЕК” Мирон Чернецький, заявив, що у клубу немає можливості утримувати дві повноцінні команди для участі в різних турнірах та грати одночасно по дві гри, і, якщо обласна федерація не піде на поступки в цьому напрямку, то можливості виступати в Чемпіонаті області у команди не має. Натомість клуб не відмовлятиметься від участі в Кубку Рівненщини, а також в інших локальних турнірах, таких як Меморіал Шморгуна, чи турнір пам’яті Віктора Завацького. Разом з дорослим складом виступ в обласних змаганнях припинить і юнацька команда “ОДЕК”, яка в сезоні 2018 року стала Чемпіоном області. Тож у 2019 році для Футбольного клубу “ОДЕК” пріоритетними стануть виключно всеукраїнські змагання. У клубі також сподіваються, що і в Асоціації Аматорського футболу України вже найближчим часом з’явиться повноцінний чемпіонат з великою кількістю команд та матчів, щоб клуби та футболісти отримали достатню кількість ігор та повноцінне навантаження протягом футбольного року. Справжнім подарунком для всієї футбольної громадськості стало б створення обіцяної декілька років тому Національної футбольної ліги.

Як ми вже повідомляли раніше, за аналогічних причин, разом зі своєю юнацькою командою, відмовитися від участі в Чемпіонаті Рівненщини готовий ще один гранд обласного футболу останніх років – ФК “Малинськ”.

Тож, залишається лише привітати Керівництво РОФФ з планомірним “розвитком” футболу на Рівненщині та коротко підбити підсумки роботи “молодої команди” в році, що минув.

Отже, провівши реорганізацію РОФФ, з ГО в ГС, керівництво федерації позбавило команд-учасників обласних змагань права голосу та можливості законного впливу на рішення та дії керівництва РОФФ. Тепер це можуть робити лише представники міських та районних федерацій, які офіційно частково фінансує обласна федерація, а також представники спортивних товариств та відділів і управлінь з питань фізичної культури та спорту.

В перспективах на 2019 рік, Чемпіонат області втрачає двох грандів останніх років, а може і десятиліття разом з їх юнацькими командами.

Нагадаємо, що ФК “ОДЕК” та ФК “Малинськ” є постійними учасниками Чемпіонату та Кубку України серед аматорських команд, а здобутки клубів на обласному рівні є такими:

2018 рік: ФК “ОДЕК” – Володар Кубку, бронзовий призер чемпіонату; ФК “Малинськ” – срібний призер чемпіонату.

2017 рік: ФК “ОДЕК” – Чемпіон області, володар Суперкубку; ФК “Малинськ” – срібний призер, фіналіст кубку області.

2016 рік: ФК “ОДЕК” – Чемпіон області, фіналіст Кубку, володар Суперкубку; ФК “Малинськ” – срібний призер, фіналіст кубку, учасник Суперкубку.

2015 рік: ФК “ОДЕК” – срібний призер чемпіонату, володар кубку та Суперкубку; ФК “Малинськ” – бронзовий призер, фіналіст кубку.

2014 рік: ФК “ОДЕК” – Чемпіон області, володар Кубку; ФК “Малинськ” – четверте місце в чемпіонаті.

2013 рік: ФК “ОДЕК” – Чемпіон області, володар Суперкубку; ФК “Малинськ” – срібний призер чемпіонату, володар Кубку області та учасник Суперкубку.

Додамо, що ФК “ОДЕК”, лише у літньому сезоні провів більше п’ятдесяти ігор, що для команди, фактично, є рекордом за всю історію. Незважаючи на відповідальність та втому футболістів, команди пішла на безпрецендентний крок, погодившись грати вже не по дві, а по три гри в тиждень. Цілком можливо, що саме таке неймовірне навантаження на футболістів і призвело до втрати золотих медалей оржівцями. Незважаючи на це, команда і надалі була б готова виступати в Чемпіонаті області та радувати якісним футболом не лише уболівальників на власному стадіоні, але й в усіх інших населених пунктах області, якби і в обласній федерації цінили та йшли на компроміс з клубом, який вніс чималий вклад в розвиток футболу в області.

Зазначимо, що голова РОФФ Олексій Хахльов на засіданні “доленосного” виконкому заявив: Сьогодні для РОФФ пріоритетом є обласні змагання. Ми визначаємо, що грати треба для глядачів і вболівальників. Відбулися консультації з ФФУ. Команди, котрі беруть участь у всеукраїнських змаганнях, мають подумати і визначитися. Можливо будуть грати другим складом. Можливо буде якийсь інший варіант.

Тож, відтепер, завдяки злагодженим та продуманим діям керівництва РОФФ в напрямку розвитку та популяризації футболу в області для глядачів та уболівальників Рівненщини (окрім Оржева та Малинська) не гратимуть Чемпіони та шестиразовий бронзовий призер Чемпіонату України, двічі фіналіст Кубу України серед аматорів, одинадцятиразовий чемпіон, триразовий срібний та бронзовий призер Чемпіонату області, десятиразовий володар Кубку області та п’ятиразовий володар Суперкубку Рівненської області – ФК “ОДЕК”, а також чотириразовий срібний та одного разу бронзовий призер та володар Кубку області – ФК “Малинськ”. Зникнуть і обидві юнацькі команди цих клубів.

З іншого боку, тепер кожен обласний колектив зможе поборотися за срібні, чи бронзові медалі Чемпіонату області, адже питання золотих медалей, скоріш за все на найближчі роки вже вирішене.

Додамо, що при перших виборах Голови Рівненської обласної федерації футболу Олексія Хахльова у 2015 році, лише представники ФК “ОДЕК” з-поміж більше як сотні членів засідання, які мали право голосу, голосували проти кандидатури теперішнього очільника Рівненської обласної федерації.

 

1 коментар

  1. Я чув що це все робиться для вболівальників…….Хохльов…. ти забери “ОДЕК” і “Малинськ” з оластних змагань……і на футбол ніхто не ходитиме!!!!!!! Хто хоче бачити футбол рівня між осередками сіл, я вже не говорю про районні чемпіонати…..А якщо “ОДЕК” і “Малинськ” гратимуть другими складами, то кого ми отримаємо на аматорський сезон 2020 – “Рафалівку”? “Вілію”? чи “Коливань”? Не перешкоджати кращим командам області треба, а підтягувати до їхнього рівня середняків!!!!! Ось в чому повинна бути задача РОФФ!!!!! І тоді футбол області буде цікавий!!! І ще питання: КОЛИ БУДЕ ГРА ЗА СУПЕРКУБОК ОБЛАСТІ 2018???

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар
Введіть своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.