Рівненщину рясно поливають дощі ось уже більше тижня. Негода вносить корективи чи не у всі сфери діяльності людей. Торкнулась вона і футбольного життя області. Сама ж негода для футболістів, звісно, не перешкода, а от для футбольних полів – ще й яка. Для переконання у цьому наведемо трішки статистики. На Рівненщині, у рамках обласних змагань, за 18 – 19 травня мало відбутися 16 футбольних матчів. Це й ігри Чемпіонату серед ветеранів 35+, і матчі Першої та Другої ліг області.

Першими були відмінені матчі Чемпіонату серед ветеранів. Із запланованих п’яти протистоянь 18 травня не відбулося жодного. Спершу керівництво «Ізотопа» не знайшло місця для гри ветеранській команді, адже 18 травня на головному стадіоні Вараша мали зіграти свої матчі U-17 та основна команда проти «Рафалівки» – вони й відбулися. Третій матч поле б просто не витримало. Керівництво клубу вирішило гру перенести. За таких умов оржівський «Ф-2» у вояж до міста атомників навіть не готувався. Згодом стало відомо, що ні стадіон у Сарнах, де грає ветеранська команда «Маяк», ні стадіон ще однієї ветеранської команди ФК «Полісся» у Рокитному через дощі та підтоплення не зможуть прийняти матчі Чемпіонату. Та й доїхати до цих населених пунктів сьогодні не так і просто. Відповідно ні млинівський «Автоплюс», ні березнівський «Колос» футбольних планів на І тур не будували. Матчі ж які до останнього мали відбутися – «Горизонт» – «Славія» та «Понеділок» – «Експрес» – покладені на себе сподівання не виправдали. Дощі вивели із належного стану непристосовані до таких опадів футбольні поля Костополя та Рівного.

У рази кращою виглядає ситуація у Чемпіонаті області. Усі матчі VI туру команди зіграли. Стартували протистояння у суботу, 18 травня, уже згаданим матчем «Ізотоп» – «Рафалівка» (2:2) та матчем “Садове” – “Сокіл” (1:0). Друга гра, до слова, більше була схожою на смугу перешкод ніж на футбольний матч. Один забитий – це вже диво.

фото із матчу ФК “Садове” – ФК “Сокіл”  (автор Василь Штундер)

фото із матчу ФК “Садове” – ФК “Сокіл”  (автор Василь Штундер)

по воротарю видно у який бік суперник бив частіше (фото із матчу ФК “Садове” – ФК “Сокіл”  (автор Василь Штундер))

 У неділю, 19 травня, між собою грали ФК Гоща-РІТТЕР – Калина (0:1), Локомотив – ФК Малинськ (1:8) та Іква – Маяк (1:5). Усі матчі зіграні і погода ніяк цьому не змогла завадити.

У Другій лізі (Першості) Рівненщини усе не так добре. У суботу з трьох матчів зіграли лише два – «Рачин» обіграв «Дубно» 3:0, а “Моноліт” із «Случем» зіграли унічию обмінявшись по одному забитому голу.  Ще один суботній матч, котрий мали зіграти «Граніт» із «Лісівником» на сільському стадіон села Масевичі перенесли на 29 травня через підтоплення домашнього стадіону ФК «Граніт».

фото із сторінки ФК “Рачин” у Фейсбук

 У неділю, 19 травня,  відбувся лише один матч Першості замість трьох. Свою домашню гру ФК «Зарічне» проти ФК «Водник-Стандарт» провів аж у селі Зоря Рівненського району. Причина та ж сама – стан домашнього газону через погодні умови. Правда, до честі команд, вихід із ситуації вони знайшли. На заваді не стали й понад 180 кілометрів, які подолали гравці із Зарічного до села Зоря.

фото із Google Maps 

Матч закінчився впевненою поразкою ФК “Зарічне” 5:1.

Інші два матчі «Енергія» – «ОТГ Клевань-Оржів» у Володимирці та ФК «Садове-2» – «Полісся» у Гощі не відбулися. Причин пояснювати, думаємо, що не потрібно.  Залишимо краще ось це відео із матчу 18 травня «Садове» 1:0 «Сокіл»

відео із ютуб-каналу Василя Штундера 

Якщо стадіони, де грають команди на область, ще більш менш пристосовані до примх погоди, то із стадіонами районного рівня ситуація  зовсім нікудишня. За структурою змагань Чемпіонат Рівненського району має Вищу лігу, де грають кращі з кращих, а також Першу і Другу ліги відповідно. Загалом 19 травня у цих турнірах мали зіграти 14 матчів – по п’ять у Вищій та Першій лігах і чотири у Другій, план календаря майже виконали, зіграли на один менше – 13.

Багаторазовий чемпіон району, неодноразовий тріумфатор кубка району великоомелянська «Славія» сезон 2019 року розпочала невдало – вперше з жовтня 2015 року команда поступилася у Вищій лізі Рівненського району. Сталося це у І турі, в домашній грі проти ФК «Будмаркет «Маяк». Цей невдалий результат перервав унікальне досягнення – 57 матчів без поразок у Вищій лізі.

Такий довгий відступ для того, аби було зрозуміло із яким відчуттям команда приймала до відома те, що гри у селі Забороль проти місцевого «Продторгобладнання» сьогодні не буде. Поле у жахливому стані – місцями вода стоїть вище нескошеної трави.

футбольний газон у селі Забороль за три години до гри

футбольний газон у селі Забороль за три години до гри

Грати у таких умовах було б украй складно. Варіант із перенесенням гри на інший стадіон, навіть у Велику Омеляну, де газон в належному стані, відпав, адже запізно спохватилися господарі.

стадіон у селі Велика Омеляна, час той самий

Виявилося, що матч простіше відтермінувати у часі, ніж домовитися про перенесення гри на інший стадіон. Формула «бажання – це тисячу можливостей, а не бажання – тисячу причин» якнайкраще підходить під цю ситуацію (не забуваємо про приклад ФК «Зарічне»). Тепер команди мають ще плюс матч, який потрібно зіграти десь між районними, обласними та кубковими змаганнями у яких бере участь ФК «Славія».

Усі інші матчі ІІ туру Вищої ліги Рівненського району команди зіграли. Правда на полях далеких від навіть хорошого стану. Зокрема  ФК “ЛМЗ-Квасилів” про незодовільний стан газону домашнього стадіону ФК “Горинь” писав навіть на своїй сторінці у Фейсбук.

фото із матчу ФК «Горинь» ФК «ЛМЗ-Квасилів»

ФК «Будмаркет» Маяк» 5:1 «РОКО»

ФК «Продторобладнання» – ФК «Славія» (не відбувся)

ФК «Обарів» 1:4 ФК «Оріон»

ФК «Горинь» 3:6 ФК «ЛМЗ-Квасилів»

ХФК «Надія» 1:1 ФК «Інтеркарс»

Не стали відкладати матчі ІІ туру і у Першій лізі Рівненського району. Усі заплановані протистояння відбулися.

ФК «Тинне» 5:1 ФК «Злагода»

ФК «Альянс» 1:3 ФК «Вікторія»

ФК «Ріверс» 0:1 ФК «Шпанів»

ФК «Фаворит» 2:2 ФК «ГолДар»

ФК «Дядьковичі» 2:0 ФК «Олександрія»

Ігри Другої ліги Рівненського району теж відбулися згідно календаря.

ФК «Новожуків» 4:0 ФК «Зеніт»

ФК «Понебель» 4:0 ФК «Зірка»

ФК «Ясениничі» 2:9 ФК «Переможець»

ФК «Сокіл» 1:5 ФК «Корнин»

 Загалом 18 – 19 травня в Чемпіонаті та Першості області, а також у Вищій, Першій та Другій лігах Рівненського району мали зіграти 33 матчі, це не враховуючи ігри команд U-17. Натомість не дорахувалися 9 матчів – 5 відмінених ігор у Чемпіонаті області серед ветеранів 35+, 3 не зіграних матчі на Першість (Друга ліга) Рівненщини та одна гра Вищої ліги Рівненського району.

Відмінені матчі командам доведеться поміщати у вільні шпаринки, які є у, подекуди, аж занадто насичених графіках. Їх врешті-решт зіграють – це не така ж і велика проблема. Куди серйознішим викликом для команд є футбольні поля, які потрібно привести у задовільний для нормального футболу стан. Якщо на рівні області якісні стадіони є чи не в кожної команди, то на рівні району з усіх учасників лише незначна частина може похвастатися хорошим футбольним полем. Проте варто не забувати, що кілька років тому справи були ще гіршими. Зміни є, головне бажання змінювати.

домашній стадіон ФК “Славія” (с. Велика Омеляна)

За матеріалами прес-служби ФК “Славія”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Залиште свій коментар
Введіть своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.