Ретрофутбол. Найрейтинговіший рядовий матч (ВІДЕО)

0
227

Майже за двадцятирічну історію Футбольного клубу “ОДЕК” було чимало трофеїв, важливих та емоційних перемог, про які ми ще обов’язково згадаємо. А зараз звернемо увагу на, здавалося, чергову, можна навіть сказати рядову перемогу, яка сталася в Оржеві 9 жовтня 2016 року. У перенесеному матчі другого туру Чемпіонату України серед аматорів “ОДЕК” “не помітив” “Ковель-Волинь” і розгромив суперника 6:1. Логічне запитання, чому ця гра потрапила в таку “пам’ятну” рубрику? Як не дивно (і об’єктивного пояснення цьому автор цих рядків так і не має), але на нашому ютуб-каналі відеоогляд цього матчу знаходиться серед топ-відео за кількістю переглядів. Перед тим як насолодитися яскравою перемогою “ОДЕКа”, декілька спогадів про той сезон в Чемпіонаті України серед аматорів.

Спершу про саму гру. Матч для оржівців розпочався з “холодного душу”, вже на п’ятій хвилині одна з атак волинян завершилась точним ударом Віталія Кашуби. Але дуже швидко “ОДЕК” дав зрозуміти, що ковельчанам розраховувати на задовільний результат в цій грі не варто. Спершу Віктор Газицький на 13 хвилині зрівняв рахунок, на 22 – Сергій Чикалюк-Козакевич вивів команду вперед, на 35 – Віталій Груша забив третій гол. А “в роздягальню” на 43 хвилині Олександр Апанчук реалізував пенальті, тож на перерву суперники пішли вже за розгромного результату на табло 4:1. В другій половині Владислав Семенчук на 57 та Віктор Каращенко на 63 довели абсолютну перевагу оржівців в цій грі.

Якщо ж згадувати сам чемпіонат серед аматорів того сезону, то його “ОДЕК” явно не може занести собі в актив. Відзначимо, що тоді Асоціація аматорського футболу дещо змінила і розширила систему проведення змагань, і на першому етапі в групі грали вже на 4-6 команд, як раніше, а цілих 11. В підсумку, у двадцяти зіграних матчах оржівці здобули 12 перемог, одну нічию та зазнали 7 поразок, різниця забитих та пропущених м’ячів 34-18. Як наслідок, лише четверте місце в групі, і жодних трофеїв та нагород. До слова, фінальна гра того чемпіонату стала однією з найскандальніших та найкривавіших в історії всього українського футболу, і навіть зараз згадуючи ті події, якось в голові не вкладається, як подібне могло статися. У фіналі на НСК “Олімпійський” зустрілися “Агробізнес” та “Металіст 1925” з Харкова. За грою спостерігали мабуть рекордні 8000 уболівальників. “Агробізнес” тоді громив суперника, і вже на 57-й хвилині рахунок був 4:0 на їх користь, але матч так і не дограли. На 84 хвилині гри з сектору уболівальників харків’ян вибігла чимала група “молодиків спортивної статури”, і без розбору почала бити всіх, хто знаходився на трибунах стадіону. Дісталося тоді і чиновникам від ФФУ і простим уболівальникам, тож матч на цьому був перерваний.